FIFEM Honour Roll

2000
Aghababian, Richard (ACEP)
Allison Jr, E Jackson (ACEP)
Andrew, Louise B (ACEP)
Ashby, Richard H (ACEM)
Bodiwala, Gautam (BAEM)
Brennan, Richard J (ACEM)
Cutting, Christopher J (BAEM)
Ducharme, James (CAEP)
Epstein, Joseph (ACEM)
Evans, Roger C (BAEM)
Ford, Marsha D (ACEP)
Green, Gary B (ACEP)
Hamilton, Thomas (ACEM)
Kirby, Major General Norman G (BAEM)
Little, Keith (BAEM)
Murray, Michael (CAEP)
Podgorny, George (ACEP)
Rutherford, William H (BAEM)
Vinen, John (ACEM)
Williams, David (BAEM)
2002
Anderson, Ian (BAEM)
Auer, Nancy J (ACEP)
Baggoley, Christopher J (ACEM)
Bedard, Larry A (ACEP)
Heyworth, John Robert Charles (BAEM)
Holliman, C James (ACEP)
Glucksman , Edward (BAEM)
MacFarlane, Campbell (ACEM)
Sinclair, Douglas (CAEP)
Schull, Michael (CAEP

2004
Anantharaman, V (SEMS)
Cameron, Peter A (ACEM)
Fuentes, Armando Iturbe (SMME)
Gasca, Carlos Sanchez (SMME)
McGowan, Alastair (BAEM)
Schafermeyer, Robert W (ACEP)
Smart, David (ACEM)
Steill, Ian G (CAEP)
Thurston, John G B (BAEM)
Van Rooyen, Michael (ACEP)
Viveros, Raul Pena (SMMEZ)

2006
Chung, Chin Hung (HKCEM)
Kay, Philip (ACEM)
Knox, Ian (ACEM)
Marrow, Jonathan (BAEM)
Martin, Anthony (Irish AEM)
Shalley, Martin (BAEM)
Thomas, Tamara (ACEP)
Weitzman, Brian (CAEP)
2008
Alagappan, Kumar (ACEP)
Al-Asfoor, Mohammed Hasan (BEMA)
Birnbaumer, Diane (ACEP)
Blum, Frederick (ACEP)
Dent, Andrew (ACEM)
Dickinson, Garth (CAEP)
Wong, Tai-Wai (HKCEM)
Molzen, George (ACEP)
Suter, Robert (ACEP)
Wardrope, Jim (BAEM)
2010

Affleck, Andrew (CAEP)

Bey, Tareg A. (ACEP)

Brown, Ruth (CEM – UK)

Hall, Haywood (ACEP)

Hari Prasad, K. (CEM – UK)

Isersen, Kenneth V. (ACEP)

Koenig, Kristi (ACEP)

Mulligan, Terrence (ACEP)

Singer, Andrew (ACEM)

 

2012
Aguilera, Silvio (SAE)
Clancy, Michael (CEM)
Hickey, Fergal (IAEM)
Hobgood, Cherri D. (ACEP)
Kapur, Girish Bobby (ACEP)
Mackechnie, Don (CEM)
Menendez, Edgardo (SAE)
Rainer, Tim (HKCEM)
Tomaszewski, Christian D (ACEP)
Wallis, Lee (EMSSA)
Award Recipients for 2012, Dublin with members of the IFEM Executive
Rear from left: E. Menendez, S. Aguilera, F. Hickey, T. Rainer, L. Wallis
D. Mackechnie, M. Clancy, G.B. Kapur, H-K Tong
Front: G. Bodiwala, P. Cameron, F. Blum and A. Singer